PRAHA 4, MODERNÍ ZAHRADA

místo: Praha 4    datum: 2019 rok      plocha: 250 m²
navrh moderni zahrady, zahradni architekt praha, zahradni architekt, projekt zahrady, zahrada praha (2)
navrh moderni zahrady, zahradni architekt praha, zahradni architekt, projekt zahrady, zahrada praha (3)
navrh moderni zahrady, zahradni architekt praha, zahradni architekt, projekt zahrady, zahrada praha (4)
navrh moderni zahrady, zahradni architekt praha, zahradni architekt, projekt zahrady, zahrada praha (5)
navrh moderni zahrady, zahradni architekt praha, zahradni architekt, projekt zahrady, zahrada praha (7)
navrh moderni zahrady, zahradni architekt praha, zahradni architekt, projekt zahrady, zahrada praha (9)
navrh moderni zahrady, zahradni architekt praha, zahradni architekt, projekt zahrady, zahrada praha (8)
navrh moderni zahrady, zahradni architekt praha, zahradni architekt, projekt zahrady, zahrada praha (1)
navrh moderni zahrady, zahradni architekt praha, zahradni architekt, projekt zahrady, zahrada praha (12)
navrh moderni zahrady, zahradni architekt praha, zahradni architekt, projekt zahrady, zahrada praha (11)

STUDIE ZAHRADY

NÁVRH ZAHRADY – POPIS PROJEKTOVÝCH ŘEŠENÍ

Navrh moderni zahrady - zahradni architekt praha

Koncept je navržen tak, aby maximálně ladil se stavbou domu, zahrada je tedy koncipovaná do moderního stylu, převládající barvou v zahradě je bílá.

Ve vstupní části se nachází předzahrádka – stěna zhotovená z gabionu, před kterou je plocha vysypaná kačírkem se zasazenými tvarovanými zimostrázy. Kompozici dotváří bíle kvetoucí keře, ozdobné traviny a javor. Po bílé cestě kolem skupiny okrasných trav u domu a živého plotu, tvořeného bambusem se vchází do zadní části zahrady. Na druhé straně je plot krytý výsadbou. Podle přání klientů tu byl vybudován zahradní domek. Zde se vzhled cesty mění, přechází do černých desek. Plot tvořený gabiony lemuje výsadba vhodné zeleně. Rostliny jsou vysázené jak v záhonech podél cesty, tak v bílých květináčích.

Oplocení zadní velké zahrady tvoří hustý porost bambusu, který dělá zelenou hradbu oddělující zahradu od okolí a poskytující jí potřebné soukromí. Bílá cesta pokračuje dále kolem vodního prvku v zahradě. Ten představuje fontána – blok obložený tmavým kamenem, z něhož tryská proud vody do velké ocelové Corten nádržky pod ním. Fontána je zasazená v ploše vysypané kačírkem, ve kterém jsou zasázené zimostrázy a okrasné traviny. Voda dodává zahradě tiché, příjemné zvukové pozadí a samozřejmě do ní vnáší i více života. Vedle fontány se nachází kamenné zídky obložené dekorativním kamenem porostlé dekorativními travami. Nad výsadbou se klene vysoká borovice. Hranici zahrady na této straně tvoří skupina kvetoucích stálezelených keřů.

Schody vedou na vyvýšenou terasu, kde se nachází altán s letní kuchyní. Altán je zhotoven v moderním, minimalistickém stylu a je z něj krásný výhled do celé zahrady. Posezení pod altánem skýtá potřebný klid a stín po celý rok. Na venkovní kuchyni se dá grilovat a připravovat další jídla, která jsou pak servírovaná přímo zde a v letních měsících tak obyvatelé domu mohou večeřet venku, v zahradě. Z terasy vedou druhé bílé schody na trávník pod ní. Výsadba okrasných trav a borovice tvoří symetrii s již zmíněnou kompozicí zeleně. Za tímto záhonem je místo pro zeleninové boxy. Plot zde opět tvoří gabiony, které poté přechází do porostu bambusu.

Cesta přes trávník je vyznačena bílými deskami, zatravněný prostor samotný je olemován černým pásem kamene. Tato pěšinka vede až k druhé terase s altánem, která stojí přímo před domem.

Na dřevěné terase je lehátko, skupiny rostlin v květináčích a boxech a malé posezení pod zastřešenou pergolou. Zde se dá v klidu posadit a relaxovat. Přímo z terasy je také přístup do objektu domu.