ZAHRADA S BAMBUSOVÝMI HÁJI

místo: Poznań     datum: 2016 rok      plocha:1000 mkw
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

PLAN

rockandflower-studio-projekt-zahrada

POPIS KONCEPTU

    Projekt moderní zahrady je založen na netypických rozděleních prostoru, který do značné míry určuje úkos v oblasti terasy a k němu kolmé linie. Toto uspořádání přináší do navrhovaného prostoru určitou dynamiku, ignorujíc typické rovnoběžné s budovou linie.

     Přední část domu většinou vyplňuje betonová dlažba šedé barvy. Tvoří ona  příjezdovou cestou do garáže a stezku vedoucí od brány k vchodovým dveřím a do dřevěného domku na nářadí. Cesta k místu pro odpady je vyložena betonovými deskami položenými mezi čedičovou drtí. Přední část navržené zahrady prolamují rostliny vysazené v pásech. Nad skupinami rostlin dominují dva velké jehličnany. Prostor pro odpady je přikrytý sloupovitými habry.

    Odpočinkovou část odděluje od přední části z obou stran kompozice rostlin. Na jedné straně je to skupina koulí zimostrázu, ozdobných trav a ozdobný listnatý strom a na druhé straně pod stávajícím jehličnatým stromem rostou kosodřeviny a dekorativní tráva různých výšek.

     Přes poměrně malou plochu zahrady se zde nachází až tři samostatná místa pro relaxaci. První z nich je prostorná terasa vyložená dřevem přiléhající k domu, na kterou můžete projít skrz obývací pokoj a pracovnu. Dalším prvkem je plocha z kamenné drti s houpací sítí ukrytou za vysokou vegetací. Na protější straně zahrady je místo pro krb obklopený zídkou a vysokým bambusem.

     Jedním z nejdůležitějších aspektů pro investory bylo ukrytí sousedních parcel. Za tímto účelem byl použit živý plot. Navíc na dvou místech, po obou stranách zahrady, byly navrženy prvky malé zahradní architektury ve formě dřevěných panelů, jež mají nejen funkci clony, ale jsou rovněž zajímavým vizuálním prvkem.

Líbí se vám naše projekty?

Hledáte architekta, který připraví projekt, s nímž budete zcela spokojeni? Napište nám a poskytneme vám podrobné informace o procesu návrhu a připravíme nezávaznou nabídku.