ZAHRADA U ŘADOVÉHO DOMU V POZNANI

místo: Poznań    datum: 2015 rok      plocha : 120 mkw
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

PLAN

zahrada-projekt-navhrzahrady-malazahrada-rockandflowerstudio-praha-zahrada-u-radoveho-doma

POPIS KONCEPTU

     Navržená zahrada byla subjektivně rozdělena do dvou prostor – první s terasou a druhá, v hloubi – s lavičkou. Malá zahrada u rodinného domu se vyznačuje jednoduchými liniemi, které definují vegetaci, trávník a cesty. Použitý styl charakterizuje moderní zahradu navazující na jednoduchý stavební styl domu. Rostliny použité v projektu jsou většinou stálezelené druhy, které jsou atraktivní po celý rok. Zajímavým a opakujícím se prvkem zahrady jsou skupiny vysokých okrasných trav a fialově kvetoucích trvalek.

     Do zahrady lze projít přes dřevěnou terasu, která byla přestavěna a je v současné době umístěna podél dvou stěn obytné budovy. Tato terasa, díky umístění tyrkysových polštářů a dřevěného zábradlí, působí jako velký rekreační nábytek. V prostoru terasy je obdélníkové místo vysypané žulovými kamínky, které jsou obsazeny palmami javorovými a kuličkami zimostrázu různých velikostí. Do další části projektované zahrady procházíme cestou z betonových desek uložených v kamíncích. Po obou stranách je lemována rostlinami vysázenými v čtvercovém  půdorysu.

     Druhou část zahrady tvoří kobercový trávník rostlinnými záhony. V jednom z rohů je také malý prvek malé zahradní architektury – hospodářský domek chráněný z obou stran vysokou vegetací – habrem a dekorativní trávou. Na této stěně zahrady je také malý kamínkový prostor obklopený zajímavou vegetací s tyrkysově malovanou lavičkou – navazující na polštáře na terase.

     Styl zahrady, navržené rostliny a dekorativní prvky harmonizují s jednoduchostí obytné budovy. Zahrada má sloužit jako prostor pro odpočinek a zároveň jako prodloužení bytu. Podle předpokladů, které krajinným architektům představil investor – realizace zahrady a následná péče o zahradu by neměla být pro vlastníky problémem.

Líbí se vám naše projekty?

Hledáte architekta, který připraví projekt, s nímž budete zcela spokojeni? Napište nám a poskytneme vám podrobné informace o procesu návrhu a připravíme nezávaznou nabídku.