ZAHRADA S VODNÍM PRVKEM

místo: Poznań    datum: 2016 rok      plocha:450 mkw

(UKÁZAT REALIZACE)

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

PLAN

zahrada-projekt-navhrzahrady-modernazahrada-rockandflowerstudio-praha

POPIS KONCEPTU

     Přední část zahrady jako reprezentativní část je uzavřena v pravidelných rámech. Geometrické podíly zdůrazňují jednoduchost a eleganci, nepřitlačujíc architekturu budovy a její zdobení. Ke vchodu do domu nás vede cesta z betonového bloku Linea výr. Libet. Ze stejného materiálu je rovněž vjezd do garáže. Světlá šedá barva navazuje na fasádu budovy. Povrch je dodatečně zvýrazněn v noci pomocí směrových světel.

      Na levé straně cesty vedoucí k domu máme trávníkový koberec oddělený od plotu osázena okrasnými travinami a borovicí sloupovitou. Stezka vedoucí k místu pro odpady je vykonána z betonových desek Maxima výr. Libet. usazených v vápencové drti.

     Na druhé straně vjezdu do garáže byl navržen záhon s jehličnatými a listnatými keři a trvalkami. V tomto místě je také stezka, jež nás zavede do zadní části zahrady. Linie záhonů jsou rovnoběžné s východní stěnou budovy.

     Rekreační oblast navržené zahrady začíná už od vrcholu domu, těsně za stezkou z betonových desek, vedle které se nachází velký rostlinný záhon. Jeho pozadí tvoří živý plot z tisu, obohacený v jedné části vysokými sloupovými smrky. Před živým plotem se nachází skupina okrasných rostlin. Hlavní část zahrady, nejvíce dekorativní, tvoří velký záhon ozdobený stěnami z betonových bločků omítnutých dekorativní omítkou imitující architektonický beton. Použití dekoračních stěn je skvělým způsobem, jak zavést moderní malou zahradní architekturu do malé zahrady. Na jedné ze stěn bude moderní vodní prvek v podobě výlevky z nerezové oceli. Tento prvek, který navrhli krajinní architekti, se velmi zalíbil investorům. Za zídkami budou vysazeny řádky z tvarovaného habru. A pod nimi trvalky kvetoucí bíle a fialově.

     Pod jednou z teras budou zasazeny rostliny vyžadující zastíněné místo. Pod druhou terasou bude položena betonová dlažba a bude sloužit jako hospodářské místo chránící před deštěm, např. k skladování dřeva.

Líbí se vám naše projekty?

Hledáte architekta, který připraví projekt, s nímž budete zcela spokojeni? Napište nám a poskytneme vám podrobné informace o procesu návrhu a připravíme nezávaznou nabídku.