místo: Praha 7    datum: 2019 rok      plocha: 17 m²


UKAZAT REALIZACE

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

STUDIE ZAHRADY

NÁVRH BALKONU – POPIS PROJEKTOVÝCH ŘEŠENÍ

Balkon je v současné době amatérsky upravený, nachází se na něm malé posezení, dekorace v podobě šicího stroje a několik květináčů a truhlíků se zelení. Jde o klasický balkon novostavby, řešený minimalisticky s prakticky žádným komplexnějším vybavením a řešením prostoru.

Balkon a jeho vybavení je laděné do bílé barvy, aby odpovídal modernímu vzhledu okolní zástavby a ladil s ní. V návrhu byl zachován původní nábytek, jen došlo k drobným úpravám jeho vzhledu.

Před menším oknem se nachází jednoduché posezení – stolek a dvě židle. Zastínění této části balkonu tvoří dřevěné boxy s výsadbou trvalek a zejména listnatých tvarovaných dřevin, které vytvářejí v této části jakýsi polouzavřený mikroprostor izolovaný od vnějšího světa a určený pro klidné posezení.

Vedle boxů, ve frontální části vyhlídky stojí květináč s bíle kvetoucí hortenzií.

Další rostliny v bílých květináčích stojí i vedle velkého posezení ve střední části balkonu. Jde o původní bíle natřený nábytek – stůl a křesla, celé posezení stojí na koberci zhotoveném v podobném stylu.

Přidány jsou zde dekorace ve formě mřížovaných lamp. Druhá strana balkonu je tvořena zátiším, jehož majoritním prvkem zrcadlo, upevněné na dřevěné stěně s boxy, po které se pnou popínavé rostliny zasazené v již zmíněných dřevěných boxech. Šicí stroj našel své uplatnění v nákresu taktéž – je natřen na bílo a přeměněn ve stolek, na kterém stojí další rostliny v květináčích a dekorační prvky. Před šicím strojem jsou postaveny květináče s výsadbou trvalek.

Projekt se snaží maximálně pracovat s prostorem a vytvořit z malého balkonu na první pohled bez potenciálu krásné a útulné místo. Zároveň pracuje se stávajícími prvky a snaží se je zachovat.

Za účelem prolomit dlouhý zahradní prostor a subjektivně jej zvětšit – byla oblast rozdělena do tří částí, z nichž každá má jiný charakter. Nejblíže k domu – je nejvíce dekorativní a praktická a čím dále od terasy, tím více láká k odpočinku a kochání se krásným výhledem.

Líbí se vám naše projekty?

Hledáte architekta, který připraví projekt, s nímž budete zcela spokojeni? Napište nám a poskytneme vám podrobné informace o procesu návrhu a připravíme nezávaznou nabídku.